SHOW.ROOM

Skutečné inspirativní napojení se na uvažování kreativních lidí mimo vlastní obor jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli při tvorbě EXPO pavilonu Mush.room a celý proces i vliv na finální výsledek nás nadchnul!

Jánský vršek, Praha


Zahradní setkání


Multidisciplinární tým, který za projektem Show.room stojí: Matěj Vojtuš, Kateřina Průchová, Josefína Karlíková, Cyril Dunděra, Natálie Najbrtová, Petra Ciencialová, Matěj Janský.

Fotil: Radek Úlehla

Chceme v tom pokračovat, inspirovat a být inspirováni. Proto jsme vytvořili neformální, přátelskou cool platformu a prostor pro všechny, kdo chtějí sdílet smysly společně. V úplném středu Malé Strany na přilehlé zahradě našeho ateliéru se chceme v průběhu roku setkávat, poznávat svoje profese i sebe navzájem – otevřít Malou Stranu všem, kteří mají zájem o kreativní prostředí občas schované a nenápadné, přesto na tomto místě bohatě působící.

Zakázkový švec Aneta Gretzová šije rámové boty na míru, ručně, pomocí nástrojů i technologií z konce 19.století, které bylo vrcholem pro ševcovské řemeslo. Jeden pár bot ji trvá vyrobit 130 hodin a je snoubením řemesla, estetiky, funkčnosti a individuality zákazníka.

Digitální umělec a multidisciplinární kreativec Alex Jindrák mluvil o projektu GMA, které se zabývá digitálním uměním, NFT, motion designem a augmentovanou realitou.

 

Tereza Bláhová věří, že vůně mají stejnou důležitost jako vizuální dojem. Spolu se svými kolegy Jakubem Stejskalem a Matyášem Leiským vede přednášky na téma vůně a parfémy, které se zaměřují nejen na estetické zážitky, které vůně zprostředkovávají, ale i praktickým využitím.

Právnička Tereza Jandáčková je zakládající partnerkou advokátní kanceláře Novalia, kde se specializuje mimo jiné na autorské právo a zabývá se právem v umění. Tereza ráda radí umělcům, galeriím a jiným komerčním subjektům zabývajícím se uměním.

Psycholožka Petra Prtina se v praxi soustředí především na oblast psychoterapie. Několik let pracovala mimo jiné v terapeutické komunitě se zaměřením na poruchy osobnosti.

 

Skvělé občerstvení připravila a sama uvedla Elizabeth Svátková, šéfkuchařka z BjuKitchen.

O závěrečnou performance se postarala Anna Kroupová.

Produkční tým Showroomu: Matěj Vojtuš, Kateřina Průchová, Josefína Karlíková, Cyril Dunděra, Natálie Najbrtová, Petra Ciencialová, Matěj Janský.

Fotila: Viktorie Macánová